joul

Segasel ja kiirel ajal jõudsid 2.a ja 3.b klassi õpilased käia Tallinnas jõulumaal. Kuigi bussisõit oli pikk ja ilm külmavõitu, olime elevil ja ootasime jõulumaa külastust väga.

Värava juures tuli meile vastu giid, kes rääkis Vabaõhumuuseumist, näitas kaardi pealt, millised hooned seal asuvad ja kust need pärit on. Jalutasime mööda teed ja jõudsime Pulga taluni. Seal ootas meid perenaine, kes kutsus lahkelt sooja tuppa. Perenaine rääkis vanadest jõulukommetest. Ta näitas meile Tahma-Toomast, jõulukrooni, jõulusokku ja õpetas mänge, mida lapsed jõuluõhtul mängisid.
Edasi läksime kooli poole, teel nägime oravat ja kitsede söötmiskohta. Kuie koolimajas ootas range koolipreili, kes hakkas meile katekismust lugema. Tahvlil oli kuupäev 10.12.1910. Pärast küsis loetu kohta küsimusi ja pahandas veidi nendega, kes ei olnud tähelepanelikult kuulanud, ning kiitis neid, kes teadsid vastust. Koolipreili õpetuse järgi meisterdasime linnukese, mis sobib kuusele ehteks.
Seejärel läksime kommipoodi. Poes oli palju igasuguseid komme, see oli vahva. Vaiba peal magas ka üks kass, aga kui ühest kotist saiakese lõhna tundis, siis muutus väga erksaks ja tahtis lausa kotti minna. Õnneks jõudsime pirukakoti kassi eest ära võtta.
Pikk jalutuskäik oli meie kõhud tühjaks teinud. Läksime Kolu kõrtsi sööma. Kui kõht täis, jalutasime veel veidi ja käisime suveniire ostmas.
Oligi kätte jõudnud aeg hakata koju sõitma. Olime väsinud, ent rahul, et nii vahval reisil saime käia.

2.a ja 3.b klassi õpilaste nimel õpetaja K. Kask ja K. Raidma

Juhtkond tunnustab