tn

Juba õppeaasta alguses planeerisime märtsikuusse teatrinädala. Ka külalistega olid kokkulepped sõlmitud ning piletid etendustele broneeritud. Eriolukord paiskas aga meie plaanid segamini ning senised tegevused tuli kohandada vastavalt distantsõppe võimalustele, võttes abiks erinevad e- keskkonnad.  Nii õpetajad kui ka õpilased haarasid huvitavast võimalusest kinni ning said uue väljakutsega hästi hakkama: meisterdati sokinukke, loodi lavakujundusi, loeti ja analüüsiti näidendeid ning tutvuti Eesti teatrimaastikuga. Õpetajad koostasid õpilastele viktoriine, filmiti videoid ja lõimiti  õppeaineid.

Väike valik erinevate klasside õpilaste tegevustest:

tn1* 1.a klassi lapsed joonistasid paberile lavakujunduse või ehitasid selle legoklotsidest. Seejärel meisterdasid tegelased, kes seal esineda võiksid, ja mõtlesid välja nendele ka teksti. Lõpuks esitasid oma teatri vanematele.

* 2.b klassi lapsed meisterdasid kodus varjuteatri. Õpetaja juhendas õpilasi  PowerPointi ja videote ja abil.  Mõni laps ehitas oma nukkudele väikese teatrilava.

* 7. b klassi õpilased otsisid mitmekülgset huvitavat materjali ühe eesti näitleja kohta, kellel oli täita roll filmis "Väikelinna detektiivid ehk valge daami saladus". Lisaks sellele tegi õpetaja õpilastele quizizzes viktoriini "Kas tunned Eesti teatreid?”.

* 8.ab klassi õpilased lasid fantaasial lennata. Õpetaja ette antud tingimuste põhjal pidid nad koostama Canvas (oli võimalus ka paberi ja pliiatsiga) teatri reklaamplakati esietenduse kohta. Aluseks oli kirjanduse tundides loetud ja analüüsitud Eet Tuule noorsoojutustus „Sundsuvitaja”.

* 8.ab klassi õpilastel oli ka  lõimingutund (geograafia, eesti keel ja kirjandus): Eesti kaardile tuli kanda näitleja sünnikoha järgi tema  nimi, lisada foto ning mõned huvitavad faktid näitleja elust.

* 5.ab õpilased lugesid osade kaupa lühikest katkendit Oskar Lutsu näidendist "Kapsapea", uurisid unarsõnu ning mõistatasid, miks lapsed kapsapead nunnuks kutsusid.

* 4.b klassi õpilased valmistasid vahvad sokinukud ja tegid oma perele teatrit. Eriti tubli oli Emilia oma perega: koos koostasid nad video Eestist, mis  on  õpetlik ja põnev. Seda saab vaadata kooli FB lehelt. Enamik  4.b õpilastest oli valmistanud ülitoredad sokinukud, mida Zoomi tunnis üksteisele näidati ja jutustati, kuidas perega koos esineti ja teatrit tehti.

* 5.a klassis lõimiti vene keel ja inglise keel tehnoloogiaõpetusega.
Multifilmi „Karupoeg Puhh läheb külla” ainetel kirjutasid õpilased inglise keeles oma versiooni karupoeg Puhhi ja Notsu seiklustest. Nüüd ootavad need stsenaariumid juba noori režissööre uute multifilmide teostamiseks.

* Osale 4. a ning 6. kl õpilastest koostasid õpetajad viktoriini ja lõimisid ajaloo, kirjanduse ja eesti keele teadmised. 4.a klassi lapsed joonistasid nukumeistri portree, lugesid veel täiendavat artiklit ja koostasid viis  küsimust teksti kohta.

* 6. a klassi õpilased otsisid materjali tuntud näitleja Ita Everi kohta, kes sai 1. aprillil 89-aastaseks. Õpilased panid kokku lühiülevaate grand old lady eluloost.
Lapsed  vaatasid  ka lastefilmi ,,Nukitsamees” Ita Everiga peaosas ja tegid  Canvas, PosterMYwallis või PowerPointis esitluse kuulsast näitlejannast.

tne2

* 5. ja 6. kl õpilastel oli kunstõpetus lõimitud eesti keele tunniga: joonitatud lavakujundus oli seotud laste kirjutatud lühinäidendiga.

*  6.b klassi õpilased tegid fantaasiateatrit, lavakujunduse mõtlesid kunstiõpetuse tunnis. Osa õpilastest tegi sellest video, teine osa kirjutas etenduse stsenaariumi.

Meie tegevused võib kokku võtta vanarahva tarkusega: kes teeb, see jõuab. Tänu teatrinädalale muutus õppimine põnevamaks ja mitmekülgsemaks. Nii õpilased kui ka õpetajad ja kindlasti ka oma lapsi toetavad lapsevanemad said juurde uusi teadmisi, aga ka kogemusi digipädevuse vallas. Õppida pole kunagi hilja.

Aitäh kõigile, kes meie üleskutsega ühinesid ja vahvasti kaasa lõid! Loodame, et järgmisel aastal saame teatrinädalat koolimajas tähistada  ning kohtuda nende huvitavate külalistega, kellega kahjuks seda tänavu võimalik teha polnud.

Vaata pilte galeriist

Triinu Teppe,