tantsp

Kolmapäeval, 4. veebruaril oli kõigil Järve Kooli õpilastel võimalik kohtuda tantsuõpetaja Madli Telleriga, kes on osalenud ka vabariiklike tantsupidude ettevalmistusprotsessis. Külaline jagas meiega oma kogemusi. Madli Telleri jutust saime teada, kui mahukas ja suur töö on tantsu- ja laulupidude korraldamine. Järgmise tantsupeo ettevalmistus saab alguse kohe, kui eelnev pidu on lõppenud.
Esimene asi sellest mahukast  tööst on teema valimine. Sellest sõltub kõik ülejäänu: tantsud, mustrid ja palju-palju muud. Teine väga suur ja üsna stressirohke töö on mustrite koostamine. Külalisõpetaja rääkis, et see on nagu matemaatikaülesanne, kus tuleb arvutada välja, kui suur on muster, kui palju inimesi ühte ritta mahub ja kui kiiresti suudavad  tantsijad väljakul ühest punktist teise liikuda. Kahjuks pole kunagi võimalik mustreid ja kava täiuseni lihvida, sest proovidel tuleb ka ootamatuid üllatusi.
Külalisõpetaja jutt ning õpilaste lisaküsimused  aitasid paremini mõista, kui palju selliste toredate pidude ettevalmistamine aega ning energiat nõuab. Pole siis ime, et eesti laulu- ja tantsupeotraditsioonid on UNESCO inimkonna suulise ja vaimse pärandi meistriteoste nimekirjas.

Kerttu-Liis Soosalu,
8.b klassi õpilane