20200122 211645

22. jaanuaril käisid 6.a ja 6.b klassi õpilastel külas õpetaja Ülla Toomjärve klassivennad, meie kooli vilistlased Jüri Sikkut ja Helmut Seepter. Nad rääkisid oma lapsepõlvest, kooliaastatest, õpingutest Tartu Ülikoolis ning sellest, mis nad elus saavutanud on.
Nii Jüri Sikkut kui ka Helmut Seepter kasvasid üles Kukrusel, nende isad töötasid tollases Kukruse kaevanduses. Külalised rääkisid, et nad armastasid sporti teha: alates 5. klassist käisid mõlemad maadlustrennis ning kogusid palju medaleid. Maadlusvõtted on nendel siiani meeles ning nad näitasid mõnda nippi meilegi. Helmut Seepter ja Jüri Sikkut õppisid koolis väga hästi. 1. -8. klassini käisid nad  Kukruse koolis, 9. klassi alustasid  Kohtla-Järve 1. Keskkoolis. Mõlemad läksid pärast keskkooli lõpetamist õppima Tartu Ülikooli. Pärast õpinguid sai Jüri Sikkutist füüsik ja Helmut Seepterist kirurg.
Praegu elab Helmut Seepter Tartumaal Kambjas oma talus, kus peab küülikuid, kes olid tema lemmikloomad juba lapsepõlves.  Jüri Sikkut elab Lääne-Virumaal  Vainupeal.

Aitäh külalistele põneva kohtumise eest!

Roksana Jaaniste,
6. a klassi õpilane