matanadal1

2.-6. detsembril oli Järve Koolis traditsiooniline matemaatikanädal. Nädala jooksul toimusid Nuputa võistlus, Tosinavõistlus, pranglimine ja peastarvutamine.

* Nuputa võistlus
4.-5. klassidest oli parim 5.G1
6.-7. klassidest oli parim 7.B
8.-9. klassidest oli parim 9.A
Tublid olid ka ülejäänud klasside esindusvõistkonnad.
* Tosinavõistlus
Traditsioonilisel Tosinavõistlusel osalesid ka Järve Gümnaasiumi õpilased.
* Pranglimine
Klasside arvestuses oli parim 9.A
Autasustati ka 1.-3., 4.-6. ja 7.-9. klasside parimat pranglijat.
* Peastarvutamine
Rühmade arvestuses oli parim 5.G2. Autasustati iga rühma parimat peastarvutajat.

Nädala jooksul toimus matemaatikaga seotud tegevusi ka teistes ainetundides. Geograafias koostati Eesti keskmise brutopalga graafikuid ning analüüsiti MS Excelis haridustaseme mõju keskmisele elueale Eestis ja Soomes.

graafik
Keemias kasutati matemaatika abi ainete nimetamisel ja valemite koostamisel, taandamisel ning Rooma numbrite kordamisel. Uuriti ka graafikuid ja harjutati nendelt oluliste andmete leidmist. Kõigile oli mõistetav, et matemaatika on väga oluline ja vajalik.

Janika Kuus ja Merli Palmik