Prindi

matkal

Teisipäeval, 4.juunil vuras buss koos 2.a ja b klassi lastega Kurtna järvistu poole, sest jätkus KIK-i projekt “Teadlik laps looduses”.


Kohale jõudnud, tutvusime matkajuhiga ja kohe suundusime matkale. Matka eesmärgiks oli külastada kolme järve 42-st Kurtna järvistus asuvast. Esiteks peatusime Kuradijärve, seejärel Ahne järve ja lõpuks Martiska juures.
Matkajuhil Ingrid Kuliginil olid huvitavad lood meile jutustada kõigi kolme järve kohta. Vahepeal peatusime matkarajal, uurisime taimi, samblaid ja samblikke. Otsisime valgeid õisi ja leidsime matkaraja äärest kolm: piibeleht, metsmaasikas, kassikäpp. Martiska järve ääres kuulasime konnade kontserti. Samas oli meil väike lõuna, sest kõhud olid juba tühjaks läinud.
Teine osa meie päevast oli uurida vees elavaid pisiloomi. Selleks vajasime matkajuhi abi, kes tõi meile vastavad töövahendid ja järvest ka vett. Leidsime konnakullese, vesikirpe, vesiämbliku, ujuri, kiilivastseid ja ka kaks tigu koos kojaga. Huvitav oli nende liikumist läbi suurendusklaasi jälgida.
Ja nüüd pidi algama meie kodutee. Aga võta näpust! Meie buss oli täiesti kreenis ja ei saanud paikast mitte millimeetritki. Nüüd tuli aeg parajaks teha ja oodata asendusbussi. Sel ajal korraldasime kommide korjamise võistluse poiste ja tüdrukute vahel. Kähku tuli kokku korjata samblale laialipaisatud kommid, siis selgitati võitjad ja kommid kadusid kiiresti laste suhu. Jõudsime ka mängida laste lemmikmängu – jahimeest.
Asendusbuss kohal ja sõit kooli poole algas.
Oli tore, päiksepaisteline ja hariv päev.

Reet Kukk
2.a klassi õpetaja

Klikke: 1761