Prindi

tagatalu

30.mail sõitis 2.a klass Mäetaguse külje all asuvasse Tagatallu, et veeta imetore päev looduse keskel. Sel päeval saatis meid ilus ilm, taevas sillerdas vaid päike, pilvedki olid kadunud.


Kõik algas ekstreemse sõiduga taluõuele, sest meie bussil ei olnud võimalik talu juures ümber pöörata. Seejärel saime tuttavaks talu peremehe Ronaldo Sildnikuga ja kohe suundusime matkale – sihtpunktiks loomade söökla. Meil olid loomade jaoks kaasas saiatükid ja õunad. Matkarajal rääkisime loodusest, metsloomadest, uurisime taimi ja vaatasime, mida on teinud metssead loodusega. Käisime ka rabas ja suutsime oma jalad märjaks saada ning isegi põlvini sisse vajuda. Imetlesime kõikjal õitsevaid kullerkuppe.
tagatalu2Matkalt tagasi, olime natuke väsinud, kuid kohe algas aaretejaht. Pudelikiri leitud, tuli leida teised kirja osad, et saaks teada, kus asub aare. Aardekohver käes, tuli leida parool, millega see avada. Võttis tükk aega, kui šifri kätte saime ja kohver avaneski.
Saunad juba ootasid meid. Kiiresti-kiiresti ujukad selga ja sauna. Saunast kähku kümblustünni ja seejärel jälle sauna.  Kehakinnituseks grillitud viinerid ja maitsvad saiakesed. Ja nüüd oli aeg mängude jaoks. Kohe läks lahti jalgpall, seekord jäi võistlus viiki 1:1. Saime hüpata ja hullata batuudil, kiikuda kiikedel. Kõige enam paelus meid trossil sõitmine, mille pikkuseks oli 33 meetrit. Natuke ka diskotasime ja vaatasime salvestist loomade söökla külalistest.
Ja oligi aeg koduteele asuda. Jälle kõik kompsud kokku, ATV järelkärusse istuma ja bussi juurde sõit algaski.
Tänasime peremeest. Olime väsinud, aga õnnelikud ja rõõmsad, et meil nii tore päev oli.

Reet Kukk

2.a klassi klassijuhataja

Klikke: 1805