ille
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sel õppeaastal annab põhikooli 2. ja 3. kooliastmes muusikatunde täitsa tuttav õpetaja Ille Kask, kes on Järve Gümnaasiumi varasematelgi aastatel õpetajate puudumisel tublisti aidanud.
 
Mis meenub esimesest tööpäevast Järve Gümnaasiumis?
Esimesel tööpäeval tundsin, nagu oleksin olnud lihtsalt pikal puhkusel ja nüüd jõudnud tagasi.
 
 
Kuidas Teist õpetaja sai?
Minust sai õpetaja asjaolude sunnil. Olin tegelikult saanud natukene õpetust lasteaedniku tööks, aga lasteaias töötasin kaks aastat, siis algas pereelu ning tulin Kohtla-Järvele tagasi. Kuna mõnikord asendasin ( suure vajaduse korral)  Kohtla-Järve I Keskkoolis õpetajaid (direktor H.Viirelaiu ajal), ja kuna õp. L. Kärsten (toonane õppealajuhataja) oli mu tundidega enam-vähem rahul, siis tehti mulle ettepanek võtta üle Maret Kruusalu klass, kuna seal peres juhtus traagiline õnnetus ja Maret läks koolist ära. Aga see, mis tunde ja kelle asemel ma enne seda andsin, ei mäleta.
Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemuste pagasis?
Alustasin SEJ lasteaias, siis Mäetaguse lasteaias ja alates 1969 töötasin Kohtla-Järve Pioneeride Majas – praegune Koolinoorte loomemaja.
Seal lõpetasin töö 2017.a.
 
Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?
Neid eredaid mälestusi on üksjagu, kuid enamus seotud koolivälise tegevusega – telklaagrid, Eesti- ja Läti tulevaste pioneerijuhtide kokkutulek. Selgituseks – keskkooli ajal oli võimalus saada endale ka mingi eriala ja 9. klassis olid meie tüdrukud sellises klassis, kus pidi koolitatama pioneerijuhte, hiljem muudeti see lasteaednike klassiks. Kokkutulekul olime koos Taimi Innosega. Mis puudutab aga Kohtla-Järve IV kooli, kus ma õppisin I – VIII kl. siis selle kooli elu oli ikka väga vahva ja eks paljud traditsioonid ja tegemised tulid koos kooliga ka sellesse majja kaasa (koolid pandi kokku).
 
Milline õpilane Te ise olite?
Mulle meeldis rohkem kooliväline tegevus, seega keskmine õpilane.
 
Mis Teid elus innustab?
Innustab see, kui miski hästi õnnestub – mõni üritus, tund, ühistegevus.
 
 Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?
Ma naudin vaikust ja üksi olemist, loen, kevadel kõpitsen veidi aias, võimaluse korral käin looduses.
 
Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?
Kooliperele – suuremad, pöörake tähelepanu ka väiksematele, uskuge, nendega midagi koos teha on päris vahva ja sellega aitate neid ka veidi taltsutada.
Noorematele – vaadake oma suuremaid kooliõdesid ja -vendi  ning katsuge olla nendele väärikad järeltulijad. Õppige rahulikkust ja vaiksema häälega rääkimist.
Veel vanematele klassidele – ärge minge mööda, kui näete probleemi, sest teie märkus võib olla palju tõhusam kui õpetaja oma.
Kolleegidele – puhake ennast ikka korralikult suvel välja, sest see töö, mida te teete, nõuab tugevaid närve, vajadust võtta nii mõndagi asja huumoriga, ja iga tund tiksub kuklas teadmine – tasemetöö, eksamid….
Seega olge terved !
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 165 külalist ja 0 liiget