Prindi
JanaKolgaJana Kolga asus tööle Järve Gümnaasiumisse 14. augustil 2018 inglise keele õpetajana ja haridustehnoloogina.
Mis meenub esimesest tööpäevast Järve Gümnaasiumis?
Meenub, et sain päris oma klassi ja see tekitas väga mõnusa tunde. Kuigi siis, kui tulin tööle, oli koolis veel päris vähe rahvast, tundsin kohe, et olen teretulnud. 
Kuidas Teist õpetaja sai?
Iga asi tuleb su ellu õigel ajal – nii ka minu puhul - jõudsin kooli oma magistriõpingute lõpusirgel. Siiski usun, et õpetajaks ei saada üleöö ning heaks õpetajaks kasvatakse aastatega. 
Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve Gümnaasiumiga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?
Tegelikult ei ole meie kool mulle võõras. Kümmekond aastat (ning mõni aasta peale) tagasi olin ise Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilane. 
Kas Järve Gümnaasiumi kooliellu sisseelamine ja traditsioonidega tutvumine tuleb lihtsalt?
Traditsioonide loomine ja hoidmine on parim viis, kuidas hoida ühtsust ning olla uhke oma kooli üle. Usun, et meil on, mille üle uhkust tunda. Traditsioonid ja tavad avanevad mulle samm-sammult ning iga nädal, kui mitte päev, on midagi uut ja põnevat. 
Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemustepagasis?
Olen oma elus teinud palju põnevat: olen otsinud inimestele huvitavaid reise, näidanud kinos filme ja aidanud noortel teha karjäärivalikuid.  
Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?
Eredaid mälestusi on mitmeid -  gümnaasiumiajast meenutan õpetajatepäeva, mil ühel päeval sain kehastuda prantsuse keele õpetajaks – võib olla sealt selle õpetamisepisiku saingi. 
Milline õpilane Te ise olite?
Õpilane olen siiani ning võin kindlalt väita, et olen siiani väga uudishimulik. Muutunud on aga see, et julgen tunnis rohkem küsida ja loodan, et ka minu õpilased julgevad seda teha.
Mis Teid elus innustab?
Meid ümbritsev maailm pulbitseb avastamata ilust, teadmistest ja kogemustest. Mulle meeldib suhelda huvitavate ja huvitatud inimestega, mind inspireerib kunst ja loodus. 
Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?
Veedan meeleldi aega oma lähedastega, naudin loodust ja proovin midagi uut juurde õppida.
Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?
Minu soov on lihtne – tundke rõõmu! Tundke rõõmu õppimisest ja õpetamisest. 
 
Küsitles Tea Kivirand
Klikke: 2970