Triin KallipAlates 5. märtsist asus Järve Gümnaasiumis tööle inglise keele õpetaja Triin Kallip. 
Mis meenub esimesest tööpäevast Järve Gümnaasiumis?
Tegu oli suhteliselt tavalise päevaga, kuna enne ametlikult tööle asumist olin ma juba mitu korda õpetaja Kaiat asendanud ja seetõttu oli ka see tööpäev nagu iga teine tööpäev.  
Kuidas Teist õpetaja sai?
Kooli direktriss Anne Endjärv helistas mulle ja küsis, kas mul oleks võimalik lapsepuhkusele minevat inglise keele õpetajat asendada ja ma olin nõus. Ja see ongi kogu lugu sellest, kuidas minust ajutiselt õpetaja sai. 
Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve Gümnaasiumiga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?
Olles õppinud selles samas koolis 12 aastat, olen ma selle majaga juba väga tuttav, kuigi eemal oldud aastate jooksul on nii mõnegi klassi asukoht muutunud. Seega Järve Gümnaasiumisse tööle asumine ei olnud minu esmane kokkupuude selle kooliga. 
Kas Järve Gümnaasiumi kooliellu sisseelamine ja traditsioonidega tutvumine tuleb lihtsalt?
Ma loodan, et see tuleb lihtsalt. Õpilase vaatevinklist on mul kõik veel meeles, kuid nüüd tuleb harjuda õpetaja rolliga. 
Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemustepagasis?
Oma gümnaasiumiaja alguses alustasin töötamist Jõhvi Kontserdimajas. Olin seal kuus aastat klienditeenindajana ametis ja eelmise aasta sügisest olen administraatori kohusetäitja. Samuti on aastate jooksul kogunenud mitmeid juhutöid, mida ma teinud olen.  
Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?
Hetkel ma ei oska sellele küsimusele päris üheselt vastata  kuna minu kooliaeg oli väga muutlik. Kuni 10. klassini ei meenu midagi eredat, sest meie klass oli väga erinevate huvidega ja ühiseid eredaid mälestusi kohe ei meenugi. Kuid gümnaasiumis veedetud aastad olid väga toredad, klassikollektiiv sõbralik ja üksmeelne ja seetõttu on sealt seda ühte eredaimat mälestust jälle väga raske eraldi välja tuua, sest kogu aeg toimus midagi toredat. 
Milline õpilane Te ise olite?
Ennast on raske iseloomustada. Enamuse ajast olin ma rahulik ja vaikne, mind võis alatasa leida raamatuid lugemast. Kuid see küsimus tuleks esitada minu tolleaegsetele õpetajatele, sest nemad oskavad sellele  kindlasti kõige paremini vastata. 
Mis Teid elus innustab?
Raske on välja tuua mingikt kindlat asja, mis mind innustab. Minu ümber on palju inimesi kes on mulle eeskujuks ja kes on alati mulle toeks, kui ma seda vajan. Võib ka öelda, et elu ise innustab mind, kuna kogu aeg tekib igasuguseid uusi võimalusi ja väljakutseid.
Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?
See on päris keeruline küsimus, kuna peale Järve Gümnaasiumis õpetamise, käin ma ka Jõhvi Kontserdimajas tööl ja olen täiskoormusega magistriõppes Tartu Ülikoolis. Iga päev on täis tööd ja õppimisi, puhkamiseks eriti aega ei jäägi. Ma olen kindel, et sellele küsimusele oskan ma mõne kuu pärast paremini vastata, kuna selleks ajaks olen paremini uue elukorraldusega harjunud ja leidnud kõige efektiivsemad puhkamismeetodid. Aga muidu meeldib mulle kuulata head muusikat, käia ujumas, jalutamas, meeldib reisida.
Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?
Ma soovin, et meie koostöö edeneks hästi ja sellest tuleks meile kõigile palju kasu. 
 
Küsitles Tea Kivirand
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 104 külalist ja 0 liiget