Prindi

tp

7. novembril käisime oma klassiga Tartus. 9.A klassi õpilaste Tartu päev sai alguse hommikul kooli juurest. Bussisõit mõõdus kiiresti omavahel suheldes ning nalja visates.
Kella kümneks  jõudsime juba Tagurpidi maja juurde. Tagurpidi majas oli vaba aega kõigil umbes 40 minutit. Maja tekitas erinevaid emotsioone: mõni meist oli  elevil, mõnel läks süda pahaks. Üldiselt oli majas lõbus ning  kõigil hea meeleolu. 
Seejärel suundusime KGB  muuseumisse. Seda maja kutsutakse ka „halliks majaks“. Muuseumis pidas giid meile algul väikese loengu ning pärast seda läksime  kongidesse. Giid rääkis meile, millised olid reeglid ja tingimused kinnipeetutele. Loomulikult saime ka ise suletud kongis olemist proovida. See oli hea kogemus.
 Capture
 
 
 Pärast muuseumiekskursiooni läksime tutvuma  Tartu Ülikooli Lastefondi tööga. Sealt saime enda jaoks päris palju uut infot. Inimesed olid väga sõbralikud ning külalislahked. Kuna meie klass toetas eelmisel aastal oma jõuluannetusega väikese Kelly ravi, siis anti meile ka ülevaade sellest, kuidas tal täna läheb. Nägime temast ka väikest videot. Samuti saime olulist teavet selle kohta, kes käesoleval aastal  abi vajab.
 
Oma õppepäeva lõpetasime Lõunakeskuses.  Osa meist kasutas vaba aega söömiseks, osa kulutas seda  lihtsalt poodlemise peale. Tagasisõit mõõdus jällegi väga ruttu ning meeleolukalt, mängisime mängu „ Tõde või tegu“. Kodus olime juba tööpäeva lõpuks.
 
Marleen Ammas,
9. a klassi õpilane