Prindi

graciga

 
Meil käis külas õpetaja Grace Ameerikast, kes jutustas meile oma kodumaa koolidest ja traditsioonidest. Ta rääkis meile Ameerika moest, trendidest ja filmidest. Grace on inglise keele õpetaja Kentucky koolis. Seal kestab õppeaasta 180 päeva. Laste koolipäev algab kell 8.00 ja lõpeb 15.00. Hindeid pannakse seal tähtedega A, B, C, D, F. Neil on koolis palju huviringe ja tehakse palju sporti.
 
Ameeriklased tähistavad halloweeni, promi, pep-rallytt, thanksgivingit, Columbus Day`d jne.  Halloweeni ajal vaadatakse õudusfilme ja klassid kaunistatakse ämblike ning kummitustega. Kõik klassid on omapärased. Lisaks pinkidele on klassides ka diivanid ja kott-toolid. Koolis käiakse tavaliste ja mugavate riietega, aga koolist väljas särtsakalt ja trendikalt.
Grace näitas meile populaarsemaid noorte äppe, kõige populaarsem on TIK TOK. Lisaks äppidele näitas ta ka populaarsemaid filme ja seriaale. Kõige populaarsemad olid „ The Simpsons“, „Family Guy“, „Riverdale“, „Sabrina“, „Super Natural“, „Stranger Things“, „The 100“, „Ricky and Morty“, „Friends“. Sööklas on toit  tasuline ja sellepärast võetakse kodust lõuna kaasa.  Õpilased puhkavad  kevadvaheajal, jõuluvaheajal, mõnes koolis on ka sügisvaheaeg. Osal koolidest on suvevaheaeg maist augustini ning osal  juunist septembrini. 
Koolis, kus Grace õpetab, valiti paremad inglise keele õpetajad välja ja  saadeti välismaale õpetama. Grace otsustas tulla Eestisse, sest kõiki teisi Euroopa riike on ta juba külastanud. Talle meeldib, et meil on värskemad ja naturaalsemad puu- ja juurviljad. Ta tõdes, et Ameerikas süüakse palju rämpstoitu. 
Grace`ile meeldib ka Eesti haridussüsteem.
 
Meie õpilased esitasid Grace`ile järgmisi küsimusi:
Milline on teie lemmikvärv?
Miks kõik on nii elevil VSCO tüdrukutest?
Missugune spordiala teile meeldib?
Kas te mängite videomänge?
Kas te olete käinud talus?
Kas Alabamas on randu?
Kuidas jagunevad klassid Ameerika koolides?
Mis on teie lemmikjäätis?
 
Tund Grace`iga meeldis meile kõigile väga, olime kõik nagu Ameerika koolis.
 
Roksana Jaaniste ja Marie Lisette Prits,
6.a klassi õpilased