Prindi

20190920 120101

 
Õpetaja Katrin Niine tutvustab Järve kooli õpilastele põnevat muusikamaailma alates 1. septembrist 2019. aastast
 
Mis meenub esimesest tööpäevast Järve koolis?
 
Esimesel tööpäeval tegin endale koolimajas ekskursiooni, et teada, mis, kes, kus asub. Oma mentorilt sain  inforohke Stuudiumi -koolituse.
Kuidas Teist õpetaja  sai?
 
See on pikk lugu, võib öelda, et elu teeb igasuguseid huvitavaid ringe. 
 
Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve kooliga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?
 
Jah, see on minu esimene isiklik kokkupuude Järve kooliga. Varasemalt on minu ema kunagi lõpetanud Kohtla -Järve 1. Keskkooli (vanalinnas). Lisaks  sellele töötab siin Järve koolis minu naabrinaine.
 
Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemuste pagasis?
 
Esimese töökogemuse sain TPL-is (töö- ja puhkelaager) 9- aastaselt. Pärast seda sai igal suvel vanemate töö juures töötatud. Täiskasvanuna on minu tööpõli olnud väga  mitmekesine. Olen olnud Saksamaal lapsehoidja, poes müüja, restoranis kokk. Õpetajana olen töötanud nii Voka kui ka Toila lasteaias, tutvustades väikestele põnnidele põnevat muusikamaailma. Toila Gümnaasiumis õpetasin muusikat 1.-6. klassidele. 
 
Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?
 
Eredaim mälestus, mis mul meenub, on seotud  1. septembriga, mil läksin esimesse klassi. Jõudsin klassi viimaste seas ja pidin istuma esimesse pinki poisi kõrvale. See ei meeldinud mulle, aga sain hakkama. Kui ma õigesti mäletan , siis istusin vist ikka õppeaasta lõpuni temaga. 
 
Milline õpilane Te ise olite?
 
Õpilasena olin selline „harju keskmine“: tegin ära ülesanded, mida vaja, ega vist vastu ka ei vaielnud, rohkem selline kuulekas õpilane. Kooliajal olin  aktivist, kuigi üksi eesrindele ei tõtanud, ikka kellegagi koos -seltsis segasem ja mõtteidki rohkem. Mulle meeldis väga korraldada klassiõhtuid.
 
Mis Teid elus innustab?
 
Elus innustavad mind ettevõtlikud, positiivse ellusuhtumisega inimesed. Kui midagi läheb hästi, saan sellest innustust juurde.
 
Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?
 
Mulle meeldib väga ujuda, see on  mõnus rahustav tegevus, mis hoiab kogu keha töös ja pea mõtetest vabana. Kui on häid mõtteid vaja, siis jalutan pargis või mere ääres. Kindlasti aitavad energiat laadida ettevõtmised koos oma lastega.
 
Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?
 
Soovin, et annaksite mulle nö aega atra seada. Kohanemine uue kooli ja uute inimestega on paras väljakutse. Püüan anda endast parima. Loodan, et õpilased väga ei solvu, kui neid võõra nimega kõnetan. Olen esimest korda sellise nimede virvarri sees. 
Kolleegidele soovin põnevat kooliaastat ja huvitavaid koostööprojekte. Olge jätkuvalt sama sõbralikud ja abivalmid. 
 
Küsitles Ilme Hallik